System do zarządzania
tożsamością cyfrową
i dostępem

 
parallax background

System do zarządzania
tożsamością cyfrową i dostępem

 

Poznaj Kasię, Piotrka, Adama i Wojtka

Wszyscy pracują w jednej firmie, ale ich obowiązki znacznie się od siebie różnią. Co ich łączy, poza pracą w ramach jednej organizacji?

Kasia pracuje w dziale HR. Od niedawna do jej obowiązków należy sprawne wdrażanie do pracy nowych członków zespołu. Kasia wciąż czuje się w tym obszarze dość niepewnie, dużo czasu spędzając na wysyłce maili do odpowiednich działów, dotyczących przygotowania stanowiska pracy. Więcej...
Na własną rękę stara się kontrolować poszczególne wątki w korespondencji, ale bywa, że „coś jej umyka”. Wówczas zdarza się, że nowa osoba spędza kilka pierwszych dni w pracy na oczekiwaniu na brakujące konta i dostępy do systemów.
Piotrek zarządza zespołem, w którym pojawiło się zapotrzebowanie na dodatkowych specjalistów, ponieważ zakres realizowanego projektu znacznie się poszerzył. Niecierpliwie czekał na dwóch nowych pracowników. Więcej...
Gdy Ci wreszcie się zjawili, okazało się, że przystąpią do pracy dopiero za kilka dni – tyle potrwa nadanie odpowiednich uprawnień do systemów wykorzystywanych w pracy przez jego zespół. Mimo, że zgłosił tę potrzebę z wyprzedzeniem, jego prośba utknęła u administratorów.
Adam jest doświadczonym administratorem, regularnie uczestniczącym w szkoleniach. Odważnie mówi o swoich pomysłach na forum firmy. Jednak gdy przychodzi do obsługi zleceń nadawania czy modyfikacji uprawnień, nawet cierpliwy Adam się irytuje. Więcej...
Zlecenia pochodzą z różnych działów i od różnych osób, a ich liczba przytłacza. Zespół Adama realizuje je z doskoku, w tak zwanym „międzyczasie". Bywa, że brakuje czasu na dokładną analizę struktury uprawnień w firmie, a informacje na ten temat są przechowywane w wielu miejscach.
Od czasu wprowadzenia RODO, pracy Wojtka przygląda się więcej osób. Jako Inspektor Ochrony Danych w pełni odpowiada za bezpieczeństwo informacji w firmie. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych są rozproszone, więcej...
co znacznie utrudnia mu zadanie i sprawia, ze każdy incydent wymaga czasochłonnej analizy, solidnego, wewnętrznego researchu i nierzadko angażowania osób trzecich. Czuje, że w zakresie nadawania uprawnień do zasobów powinien zapanować większy ład.

Poznaj Kasię, Piotrka, Adama i Wojtka. Wszyscy pracują w jednej firmie, ale ich obowiązki znacznie się od siebie różnią. Co ich łączy, poza pracą w ramach jednej organizacji?

Kasia pracuje w dziale HR. Od niedawna do jej obowiązków należy sprawne wdrażanie do pracy nowych członków zespołu. Kasia wciąż czuje się w tym obszarze dość niepewnie, dużo czasu spędzając na wysyłce maili do odpowiednich działów, dotyczących przygotowania stanowiska pracy. Na własną rękę stara się kontrolować poszczególne wątki w korespondencji, ale bywa, że „coś jej umyka”. Wówczas zdarza się, że nowa osoba spędza kilka pierwszych dni w pracy na oczekiwaniu na brakujące konta i dostępy do systemów.
Piotrek zarządza zespołem, w którym pojawiło się zapotrzebowanie na dodatkowych specjalistów, ponieważ zakres realizowanego projektu znacznie się poszerzył. Niecierpliwie czekał na dwóch nowych pracowników. Gdy Ci wreszcie się zjawili, okazało się, że przystąpią do pracy dopiero za kilka dni – tyle potrwa nadanie odpowiednich uprawnień do systemów wykorzystywanych w pracy przez jego zespół. Mimo, że zgłosił tę potrzebę z wyprzedzeniem, jego prośba utknęła u administratorów.
Adam jest doświadczonym administratorem, regularnie uczestniczącym w szkoleniach. Odważnie mówi o swoich pomysłach na forum firmy. Jednak gdy przychodzi do obsługi zleceń nadawania czy modyfikacji uprawnień, nawet cierpliwy Adam się irytuje. Zlecenia pochodzą z różnych działów i od różnych osób, a ich liczba przytłacza. Zespół Adama realizuje je z doskoku, w tak zwanym „międzyczasie". Bywa, że brakuje czasu na dokładną analizę struktury uprawnień w firmie, a informacje na ten temat są przechowywane w wielu miejscach.
Od czasu wprowadzenia RODO, pracy Wojtka przygląda się więcej osób. Jako Inspektor Ochrony Danych w pełni odpowiada za bezpieczeństwo informacji w firmie. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych są rozproszone, co znacznie utrudnia mu zadanie i sprawia, ze każdy incydent wymaga czasochłonnej analizy, solidnego, wewnętrznego researchu i nierzadko angażowania osób trzecich. Czuje, że w zakresie nadawania uprawnień do zasobów powinien zapanować większy ład.

Kasię, Piotrka, Adama i Wojtka łączy wspólna potrzeba – uporządkowanie procesu zarządzania kontami i dostępami, co znacznie ułatwi im codzienną pracę. Zapadła decyzja o wdrożeniu systemu umożliwiającego zarządzanie tożsamościami i uprawnieniami. Co się zmieniło?

Kasię, Piotrka, Adama i Wojtka łączy wspólna potrzeba – uporządkowanie procesu zarządzania kontami i dostępami, co znacznie ułatwi im codzienną pracę.

Zapadła decyzja o wdrożeniu systemu umożliwiającego zarządzanie tożsamościami i uprawnieniami

Co się zmieniło?

Onboarding

Kasia odetchnęła z ulgą – wdrażanie pracowników przebiega płynnie, a powtarzalne, czasochłonne czynności są zautomatyzowane. Na nowe osoby, dołączające do zespołu Piotrka, czeka odpowiedni zestaw dostępów, dzięki czemu mogą bez przeszkód przystąpić do pracy.

Zarządzanie

Teraz gdy Piotrek rozpoczyna
lub kończy projekt, do Adama
błyskawicznie trafia komplet potrzebnych informacji. Podobnie jest przy wdrożeniach nowych systemów czy zmianach w strukturze organizacyjnej. Zlecenia nie dublują się i są realizowane szybciej.

Kontrola

System umożliwia m. in. kontrolę zgodności uprawnień, co cieszy Wojtka, który w każdej chwili może sprawdzić, czy ilość uprzywilejowanych kont jest adekwatna do rzeczywistych potrzeb, co zmniejsza
ryzyko wycieku danych.

Offboarding

Gdy ktoś opuszcza struktury firmy lub gdy kończy się współpraca z zewnętrznym dostawcą, Adam wykonuje znacznie mniej manualnych zadań niż przed wdrożeniem systemu klasy IAM/IdM.

Poznaj IAM.U

System IAM.U to proste rozwiązanie w rozsądnej cenie. Wspiera osoby odpowiedzialne za zakładanie kont, przyznawanie dostępów do systemów oraz zarządzanie dostępem do wszystkich informacji w organizacjach.

Poznaj IAM.U

System IAM.U to proste rozwiązanie w rozsądnej cenie. Wspiera osoby odpowiedzialne za zakładanie kont, przyznawanie dostępów do systemów oraz zarządzanie dostępem do wszystkich informacji w organizacjach.

Systemy identity and access management (IAM) łączą w sobie funkcję zarządzania elektronicznymi tożsamościami oraz funkcję kontroli dostępu tych tożsamości do zasobów organizacji.



Działanie IAM.U opiera się na tworzeniu wniosków o uprawnienia i dostępy dla konkretnych osób, które po uzyskaniu akceptacji realizowane są automatycznie lub manualnie.

 
W ramach IAM.U proponujemy prosty, ujednolicony model wnioskowania, który sprawdził się w wielu branżach.
wnioskowanie-o-dostepy-iam.u-3
IAM.U synchronizuje dane z systemami HR i innymi, wykorzystywanymi w ogranizacji. Obsługuje zdarzenia związane ze zwolnieniem pracownika, zmianą stanowiska czy jednostki organizacyjnej. W zależności od potrzeb w sposób automatyczny modyfikuje uprawnienia i zamyka dostępy osobom opuszczającym organizację.
synchronizacja-danych
Rozwiązania automatyzujące wykorzystane w IAM.U na bieżąco weryfikują aktualność uprawnień poszczególnych pracowników. Umożliwia tworzenie raportów zgodności, dzięki którym w łatwy sposób można uzgodnić uprawnienia widniejące w IAM.U z tymi rzeczywiście występującymi w systemie dziedzinowym.
MicrosoftTeams-image (3)
Dzięki IAM.U w każdej chwili możemy zweryfikować stan uprawnień, a wszystkie informacje zebrane są w jednym miejscu. Umożliwia wygodne tworzenie raportów i ich eksportowanie do plików Excel.
audytowalnosc-iam-raport
IAM.U pozwala tworzyć wzajemne zależności między systemami w zakresie nadawania uprawnień użytkownikom. Umożliwia stworzenie konkretnych reguł, warunkujących wnioskowanie o konkretne uprawnienia.
Reguly-uprawnien-desktop

Systemy identity and access management (IAM) łączą w sobie funkcję zarządzania elektronicznymi tożsamościami oraz funkcję kontroli dostępu tych tożsamości do zasobów organizacji.



Działanie IAM.U opiera się na tworzeniu wniosków o uprawnienia i dostępy dla konkretnych osób, które po uzyskaniu akceptacji realizowane są automatycznie lub manualnie.

Dlaczego IAM.U?

Dlaczego IAM.U?

Jako niezależny polski producent systemu klasy IAM/IdM, proponujemy prosty, przejrzysty model licencjonowania – 1 licencja lub 1 subskrypcja na całą organizację.
Możemy dostosować IAM.U do potrzeb Twojego zespołu, wprowadzając dodatkowe modyfikacje i funkcjonalności, jeśli takich potrzebujesz. System jest wdrażany w oparciu o pipeline DevOps, który Twój zespół może później wykorzystywać i rozwijać wedle uznania.
RODO nakłada obowiązek identyfikacji i ewidencji przetwarzanych danych osobowych, nie tylko klientów, ale również pracowników i współpracowników. IAM.U umożliwia zarządzanie danymi użytkowników, inwentaryzowanie kont i kontrolę uprawnień.

Dzięki IAM.U
jeden z naszych klientów zarządza

 
5946

tożsamościami

79

systemami

30069

indywidualnymi kontami w systemach

 
 
 

Dzięki IAM.U
jeden z naszych klientów zarządza

5946

tożsamościami
79

systemami
30069

indywidualnymi kontami w systemach

„Realizacja projektu umożliwiła zwiększenie wydajności operacyjnej, związanej z automatyzacją procesów w obszarze nadawania dostępu.”
Dyrektor Działu Informatyki
"Wdrożenie zapewniło zgodność organizacji z regulacjami Sarbanes-Oxley (SOX), a także z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych”
Dyrektor Działu Bezpieczeństwa Informacji

Cieszymy się, że tu jesteś!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat IAM.U, skontaktuj się z nami.