Uniteam nawiązuje współpracę z One Identity

Uniteam nawiązuje współpracę z One Identity

[…]

 

Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem jest jednym z najważniejszych i najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa organizacji, szczególnie we współczesnych, coraz bardziej złożonych środowiskach IT. Coraz więcej wykrytych incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych w organizacjach jest związanych z wykorzystaniem kont uprzywilejowanych. Dlatego efektywne zarządzanie uprzywilejowanym dostępem nigdy wcześniej nie miało tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa organizacji.

 

W Uniteam stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju w obszarze security. Odkąd w naszej ofercie pojawił się PASK, autorski system do zarządzania tożsamością i dostępami, z uwagą przyglądamy się oferowanym przez innych rynkowych graczy rozwiązaniom. Z tego względu postanowiliśmy nawiązać ścisłą współpracę z One Identity, zawierając umowę partnerską.

 

Co oferuje One Identity?

One Identity w swoim portfolio posiada rozwiązania z zakresu zarządzania tożsamością i dostępem uprzywilejowanym, w tym w formie SaaS. Na całym świecie rozwiązania One Identity są wykorzystywane przez ponad 7500 organizacji, zapewniając efektywne zarządzanie ok. 125 milionami kont użytkowników i bezpieczny dostęp do danych, niezależnie od tego, gdzie są przechowywane. Firma One Identity, należąca do Quest Software, pomaga organizacjom w opracowaniu strategii bezpieczeństwa skoncentrowanej na tożsamości.

 

Firma One Identity dostarcza proste i wydajne rozwiązania, ułatwiające wdrażanie i korzystanie z rozwiązań PAM (Privileged Access Management). Zapewniają one pełną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych i jednocześnie ograniczają ryzyko wystąpienia nadużyć. One Identity posiada dwa flagowe rozwiązania typu PAM:

  • One Identity Safeguard for Privileged Sessions – rozwiązanie do kontrolowania, monitorowania i rejestrowania uprzywilejowanych sesji.
  • One Identity Safeguard for Privileged Analytics – rozwiązanie analizuje szczegółowe dane i tworzy profile zachowań użytkowników, które są stale aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego.

 

Więcej informacji znajdziesz na www.oneidentity.com.

2024-07-16

Czy IT lubi się ze sportem?

Przez lata utarło się przekonanie, że specjalista IT swój wolny czas najchętniej spędza, grając w szachy albo e-sporty, czyli np. gry sportowe czy zręcznościowe strzelanki na konsoli. Ten stereotyp jest bardzo odległy od współczesnych realiów, w jakich żyją przedstawiciele branży IT. Świadomi negatywnego wpływu pracy przed komputerem dbają o zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia. Potwierdzają to badania, a także nasze obserwacje osób z zespołu Uniteam.
2024-06-12

Optymalizacja onboardingu i offboardingu pracownika: najlepsze praktyki zarządzania dostępami w firmie

W każdej firmie funkcjonuje tzw. cykl życia pracownika. Składa się on z kilku kluczowych etapów, ale w kontekście zwinności działania firmy oraz bezpieczeństwa danych szczególnie istotne są dwa: onboarding, czyli rozpoczęcie pracy w organizacji, oraz offboarding, związany z zakończeniem współpracy.
2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac.