Automatyzacja deploymentu – Uniteam realizuje kolejny projekt dla branży finansowej!

Automatyzacja deploymentu – Uniteam realizuje kolejny projekt dla branży finansowej!

[…]

Osiąganie przez Uniteam kolejnych poziomów wtajemniczenia w obszarze rozwiązań DevOps przynosi rezultaty – przed nami kolejne wdrożenie z zakresu automatyzacji deploymentu!

Uniteam rozpoczyna projekt dotyczący automatyzacji deploymentu, który będzie realizowany dla jednego z liderów bankowości w naszym kraju. Jest to największy tego typu projekt w Polsce, biorąc pod uwagę liczbę zautomatyzowanych systemów oraz zakres automatyzacji, obejmujący hardening systemu operacyjnego, instalację i konfingurację warstwy middleware, w tym serwerów aplikacyjnych, szyny integracyjnej, baz danych oraz deployment aplikacji.

Rozpoczynający się projekt dotyczy obszaru rozwiązań DevOps, które stały się bardzo popularne w USA i znajduje coraz szersze grono odbiorców w Europie, w tym w Polsce. Projekt jest dużym wyzwaniem, ponieważ w ciągu jedynie 6 miesięcy ma całkowicie zmienić sposób pracy deweloperów i administratorów większości systemów wykorzystywanych w banku. Ma charakter precedensowy, ponieważ przełamie dotychczas obowiązujące podziały pomiędzy deweloperami i administratorami. Realizacja projektu może posłużyć w przyszłości jako wzór dla innych banków i przedsiębiorstw posiadających duże działy IT, jak należy zorganizować proces developmentu i utrzymania systemów informatycznych.

O wadze projektu może świadczyć fakt, że w banku otrzymał on najwyższy priorytet, a decyzja o jego uruchomieniu zapadła na poziomie zarządu. Wdrożenie zaprojektowanego przez Uniteam rozwiązania znacząco wpłynie na zwiększenie konkurencyjności banku, m.in. ze względu na realne skrócenie czasu oczekiwania na uruchomienie nowych usług. W projekcie zostanie wykorzystane oprogramowanie firmy IBM oraz narzędzia OpenSource.

Wdrożenia tego typu rozwiązań są aktualnie wyznacznikiem dojrzałości działów IT w organizacjach w USA, a niebawem staną się takim wskaźnikiem również w Polsce.

2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac. 
2024-05-10

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – Wdrożenie usprawnień w zarządzaniu projektami i inicjatywami 

Głównym wyzwaniem dla TUW „TUW” była konieczność zbudowania wsparcia narzędziowego, które zapewniłoby pełną audytowalność działań w procesie wyboru tematów do realizacji i zarządzania nimi.  
2024-05-10

Wdrożenie systemu IdM PASK w PayPo  

Systemowe zarządzanie dostępem (z ang. access management) to kluczowy obszar, na który muszą zwrócić uwagę organizacje z branży technologii finansowych, takie jak PayPo. Firmy przetwarzające dane osobowe pracowników, kontrahentów i klientów muszą zagwarantować, że ich technologie zarządzania tożsamością i dostępem zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Takie zadanie jest niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe do realizacji bez odpowiednich narzędzi IdM/IAM. 
Automatyzacja deploymentu – Uniteam realizuje kolejny projekt dla branży finansowej!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej