Automatyzacja deploymentu – Uniteam realizuje kolejny projekt dla branży finansowej!

Automatyzacja deploymentu – Uniteam realizuje kolejny projekt dla branży finansowej!

[…]

Osiąganie przez Uniteam kolejnych poziomów wtajemniczenia w obszarze rozwiązań DevOps przynosi rezultaty – przed nami kolejne wdrożenie z zakresu automatyzacji deploymentu!

Uniteam rozpoczyna projekt dotyczący automatyzacji deploymentu, który będzie realizowany dla jednego z liderów bankowości w naszym kraju. Jest to największy tego typu projekt w Polsce, biorąc pod uwagę liczbę zautomatyzowanych systemów oraz zakres automatyzacji, obejmujący hardening systemu operacyjnego, instalację i konfingurację warstwy middleware, w tym serwerów aplikacyjnych, szyny integracyjnej, baz danych oraz deployment aplikacji.

Rozpoczynający się projekt dotyczy obszaru rozwiązań DevOps, które stały się bardzo popularne w USA i znajduje coraz szersze grono odbiorców w Europie, w tym w Polsce. Projekt jest dużym wyzwaniem, ponieważ w ciągu jedynie 6 miesięcy ma całkowicie zmienić sposób pracy deweloperów i administratorów większości systemów wykorzystywanych w banku. Ma charakter precedensowy, ponieważ przełamie dotychczas obowiązujące podziały pomiędzy deweloperami i administratorami. Realizacja projektu może posłużyć w przyszłości jako wzór dla innych banków i przedsiębiorstw posiadających duże działy IT, jak należy zorganizować proces developmentu i utrzymania systemów informatycznych.

O wadze projektu może świadczyć fakt, że w banku otrzymał on najwyższy priorytet, a decyzja o jego uruchomieniu zapadła na poziomie zarządu. Wdrożenie zaprojektowanego przez Uniteam rozwiązania znacząco wpłynie na zwiększenie konkurencyjności banku, m.in. ze względu na realne skrócenie czasu oczekiwania na uruchomienie nowych usług. W projekcie zostanie wykorzystane oprogramowanie firmy IBM oraz narzędzia OpenSource.

Wdrożenia tego typu rozwiązań są aktualnie wyznacznikiem dojrzałości działów IT w organizacjach w USA, a niebawem staną się takim wskaźnikiem również w Polsce.

2024-11-14

Rodzaje licencji Jira w Atlassian Cloud 

15 lutego 2024 roku Atlassian, producent rozwiązań wspierających prace zespołów IT, zakończył świadczenie usług dla rozwiązań w wersji Jira Server, co stawia jej użytkowników przed ważną decyzją. Pozostając na serwerze, tracą dostęp do wsparcia ze strony Atlassian, nowych aktualizacji i muszą samodzielnie utrzymywać swoje narzędzia. Alternatywnie, mogą przeprowadzić migrację do wersji Cloud lub Data Center. W tym artykule szczegółowo opisujemy rodzaje i różnice w licencjach Jira Cloud.
2024-10-18

Rodzaje licencji Jira w Atlassian Data Center 

Firma Atlassian, dostarczająca narzędzia wspierające pracę zespołów IT, 15 lutego 2024 roku zakończyła świadczenie usług wsparcia dla Jira Server. Użytkownicy tego hostingu muszą teraz podjąć istotną decyzję. Jeśli pozostaną przy wersji serwerowej, utracą wsparcie techniczne od Atlassian i dostęp do nowych aktualizacji. Będą musieli samodzielnie zarządzać swoimi narzędziami. Alternatywą jest migracja do wersji Data Center lub Cloud. W tym artykule omawiamy rodzaje licencji Jira Data Center.
2024-09-18

W jaki sposób IdM PASK wspiera zgodność z NIS 2?

Dyrektywa NIS 2 to regulacja unijna, której celem jest zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w organizacjach z szerokiego zakresu branż. Została uchwalona w 2022 r, i weszła w życie w styczniu 2023 roku.