State of DevOps – raport PuppetLabs

State of DevOps – raport PuppetLabs

[…]

W roku 2015 nasz partner technologiczny, PuppetLabs, przeprowadził badanie „State od DevOps”, mające na celu zdiagnozowanie poziomu świadomości praktyk DevOps w światowych organizacjach. DevOps jest innowacyjnym podejściem do prowadzenia projektów IT, które przynosi szereg korzyści, m.in. znaczne oszczędności oraz skrócenie czasu wdrażania zmian w oprogramowaniu i weryfikowania poprawności tych zmian. W rezultacie produkt szybciej trafia na rynek, a firma zyskuje przewagę konkurencyjną.

 

 

Badanie wykazało, że aż 19% firm na świecie połączyło już działy operacyjny i rozwoju w jeden departament DevOps. Raport wypełniło 4’976 ankietowanych na całym świecie.

 

Raport obala mit konieczności dokonywania wyboru między szybkością i niezawodnością dostarczanych usług. Okazało się, że organizacje stosujące dobre praktyki DevOps wdrażają kod 30 razy częściej i aż 200 razy szybciej. Organizacje te odnotowują również 60 procent mniej awarii w tym obszarze.

 

Jednym z celów raportu było zrozumienie poziomu i rodzaju inwestycji w DevOps wprowadzanych w organizacji oraz które z tych działań były bezpośrednio związane z sukcesem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z raportem!

Możliwość pobrania dostępna tutaj: Raport State of DevOps – PuppetLabs

2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac. 
2024-05-10

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – Wdrożenie usprawnień w zarządzaniu projektami i inicjatywami 

Głównym wyzwaniem dla TUW „TUW” była konieczność zbudowania wsparcia narzędziowego, które zapewniłoby pełną audytowalność działań w procesie wyboru tematów do realizacji i zarządzania nimi.  
2024-05-10

Wdrożenie systemu IdM PASK w PayPo  

Systemowe zarządzanie dostępem (z ang. access management) to kluczowy obszar, na który muszą zwrócić uwagę organizacje z branży technologii finansowych, takie jak PayPo. Firmy przetwarzające dane osobowe pracowników, kontrahentów i klientów muszą zagwarantować, że ich technologie zarządzania tożsamością i dostępem zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Takie zadanie jest niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe do realizacji bez odpowiednich narzędzi IdM/IAM. 
State of DevOps – raport PuppetLabs
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej