Na drodze do szybszego aktualizowania systemów

Na drodze do szybszego aktualizowania systemów

[…]

Wśród kluczowych usprawnień, które realizują założenia podejścia DevOps, na szczególną uwagę zasługuje automatyzacja dostarczania i instalowania najnowszych wersji oprogramowania (ang. deployment). To ważny element złożonego procesu produkcji i utrzymywania systemów w organizacji.

Wdrażanie rozwiązań DevOps jest obecnie wyznacznikiem dojrzałości działów IT w organizacjach na całym świecie – również w Polsce. Zespół Uniteam z powodzeniem zrealizował kilka projektów z obszaru DevOps w działających na polskim rynku bankach, a także firmach z branży mediów, energetyki czy telco.

DEVOPS_IT_UNITEAM

Uniteam wdraża m. in. kompleksowe rozwiązania umożliwiające dostarczanie oraz instalowanie aktualizacji systemów w sposób automatyczny, z dowolną częstotliwością. Zautomatyzowany deployment nie tylko umożliwia szybsze udostępnianie oprogramowania do wykorzystania produkcyjnego, ale również zmniejsza liczbę ludzkich pomyłek na przestrzeni całego procesu produkcji i dostarczania oprogramowania. Pomaga odciążyć specjalistów od częstych i powtarzalnych czynności wykonywanych ręcznie, a także daje większą kontrolę nad stanem środowisk i wprowadzanymi na nich zmianami.

Automatyzacja deploymentu jest również elementem większego procesu, który ma wiele etapów następujących przed deploymentem, jak dostarczenie kodu czy wersji oprogramowania, a także po, jak na przykład testowanie. Wiele elementów z całości tego procesu można usprawnić czy zautomatyzować – tym właśnie zajmuje się Uniteam. W swoich projektach, realizowanych na skalę korporacyjną, pokazują, jak zmiana narzędzi i organizacji pracy może pozytywnie wpłynąć na kondycję całego działu IT.

SKONTAKTUJ SIĘ W SPRAWIE DEMO ROZWIĄZANIA: Piotr Dardziński, Sales Unit Leader

2024-07-16

Czy IT lubi się ze sportem?

Przez lata utarło się przekonanie, że specjalista IT swój wolny czas najchętniej spędza, grając w szachy albo e-sporty, czyli np. gry sportowe czy zręcznościowe strzelanki na konsoli. Ten stereotyp jest bardzo odległy od współczesnych realiów, w jakich żyją przedstawiciele branży IT. Świadomi negatywnego wpływu pracy przed komputerem dbają o zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia. Potwierdzają to badania, a także nasze obserwacje osób z zespołu Uniteam.
2024-06-12

Optymalizacja onboardingu i offboardingu pracownika: najlepsze praktyki zarządzania dostępami w firmie

W każdej firmie funkcjonuje tzw. cykl życia pracownika. Składa się on z kilku kluczowych etapów, ale w kontekście zwinności działania firmy oraz bezpieczeństwa danych szczególnie istotne są dwa: onboarding, czyli rozpoczęcie pracy w organizacji, oraz offboarding, związany z zakończeniem współpracy.
2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac.