Atlassian wyraźnie podnosi ceny licencji dla swoich produktów już w tym roku

Atlassian wyraźnie podnosi ceny licencji dla swoich produktów już w tym roku

[…]

Już 3 października 2019 roku Atlassian wprowadzi nowe ceny dla swoich produktów. Dotychczasowy koszt licencji dla takich produktów, jak Jira Core, Jira Software czy Confluence może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.

Aktualizacja cen obejmować będzie wszystkie rozwiązania: serwerowe, w chmurze, a także centrum danych oraz usługi korporacyjne.

 

 

Wzrosną ceny licencji dla produktów Atlassian w wersji cloud

Firma motywuje swoje decyzje szeregiem ulepszeń w obszarze cloud, szczególnie poprawą środowiska programistycznego w zakresie tworzenia treści i współpracy oraz możliwości integracji poszczególnych produktów.

Wzrosną ceny licencji dla produktów:

  • Jira Software
  • Confluence
  • Jira Service Desk
  • Jira Core
  • Bitbucket

Podwyżki dotyczą wszystkich nowych i istniejących licencji z wyjątkiem Atlassian Access, Jira Software Premium, Confluence Premium i aplikacji chmurowych należących do Atlassian, takich jak: Portfolio for Jira, Team Calendars for Confluence, Confluence Questions. 

 

Wyraźnie wzrosną również ceny licencji produktów Atlassian w wersji serwerowej

Atlassian w ciągu ostatniego roku dostarczył aż pięć wersji platformy dla większości produktów serwerowych, co ma zapewnić niezawodność jej działania. Podwyżki cen dotyczą wszystkich nowych i istniejących licencji na serwery oraz aplikacje należące, poza produktami Fisheye and Crucible.

 

Atlassian Data Center w górę

W przypadku Data Center wszystkie nowe i istniejące licencje Data Center otrzymają podwyżki cen już od 3 października 2019 r. Atlassian motywuje podwyżki wprowadzonymi zmianami, jak również chęcią dalszego rozwoju usług w klasie enterprise. 

 

Nowe ceny usług korporacyjnych (Enterprise Services)

Jeśli chodzi o cenę usług korporacyjnych, zmienią się ceny tylko niektórych usług Atlassian. Według producenta oprogramowania pozwoli to utrzymać wykwalifikowany zespół specjalistów i zapewni możliwość rozwoju produktów. 

Zmiany cen dotyczyć będą usług związanych z technicznym zarządzaniem kontem (Technical Account Management TAM), supportu premium (Premier Support) oraz pakietu Enterprise Success.

Zmiana cen jest na tyle istotna, że warto się na nią przygotować. Szczególnie dotyczy to podstawowych rozwiązań Atlassian, takich jak Jira Software, Confluence oraz Jira Core, gdzie ceny licencji wzrastają bardzo znacząco.

 

3 października 2019 to oficjalna data aktualizacji cennika dla licencji Atlassian

Firma zastrzega jednak, że każdy, kto otrzymał wycenę przedstawioną przed tą datą, może spodziewać się, że będą obowiązywać go stare ceny, aż do wygaśnięcia ważności oferty. Każda nowa oferta utworzona lub zmodyfikowana po 3 października 2019 będzie opierała się o nowy cennik produktów Atlassian.

Dowiedz się więcej od naszych ekspertów w obszarze produktów Atlassian, kontaktując się bezpośrednio na adres e-mail: sales@uniteam.pl lub za pomocą poniższego formularza.

Źródło: https://www.atlassian.com/licensing/future-pricing

 

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

2024-09-18

W jaki sposób IdM PASK wspiera zgodność z NIS 2?

Dyrektywa NIS 2 to regulacja unijna, której celem jest zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w organizacjach z szerokiego zakresu branż. Została uchwalona w 2022 r, i weszła w życie w styczniu 2023 roku.
2024-08-22

Migracja z Jira Server do Data Center lub do Atlassian Cloud

Atlassian – producent rozwiązań wspierających pracę zespołów IT – zdecydował, że od 15 lutego 2024 roku nie będzie już świadczył wsparcia dla narzędzi w wersji Server. W wyniku tej informacji wiele organizacji musi zdecydować, czy przeprowadzić migrację z hostingu Jira Server do Data Center czy do Cloud. Przed wyborem jednej z dostępnych opcji warto przyjrzeć się każdej z nich, a następnie dobrze przygotować się do procesu migracji, by przebiegł on sprawnie. Jak to zrobić?
2024-07-16

Czy IT lubi się ze sportem?

Przez lata utarło się przekonanie, że specjalista IT swój wolny czas najchętniej spędza, grając w szachy albo e-sporty, czyli np. gry sportowe czy zręcznościowe strzelanki na konsoli. Ten stereotyp jest bardzo odległy od współczesnych realiów, w jakich żyją przedstawiciele branży IT. Świadomi negatywnego wpływu pracy przed komputerem dbają o zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia. Potwierdzają to badania, a także nasze obserwacje osób z zespołu Uniteam.