Wygrana w konkursie o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Wygrana w konkursie o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

[…]

Miło nam poinformować, że nasz projekt „Opracowanie modułu wykrywania nadużyć poprzez analizę cech tożsamości przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, systemów biometrycznych” uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to projekt, w którym realizujemy prace badawczo-rozwojowe na stworzenie zaawansowanego technologicznie zestawu uniwersalnych procesów nadawania modyfikacji i terminacji uprawnień. Procesy te mają być na tyle uniwersalne, by można było je wykorzystać w każdym przedsiębiorstwie. Nowa usługa będzie wykorzystywała również metody z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także metody biometryczne do badania m.in. dynamiki ruchów manipulatora optycznego (popularnej “myszy”) do celów identyfikacji użytkowników. Ponadto opracowane procesy zostaną udostępnione w formie usługi chmury publicznej. Projekt obejmuje prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem rozwiązania oraz testy umożliwiające przygotowanie gotowego do wdrożenia systemu.

Realizacja tego projektu wynika bezpośrednio z innego, zrealizowanego już w Uniteam przedsięwzięcia – stworzenia systemu do zarządzania tożsamością i dostępami PASK. Dla przypomnienia: PASK to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie kontami użytkowników oraz administrowanie wnioskami o nadanie uprawnień do zasobów firmowych. Projekt, na który obecnie otrzymaliśmy dofinansowanie, będzie realizowany przy wykorzystaniu PASK.

09.11.2021 Odbyła się konferencja „Przyszłość z funduszami” na Stadionie Śląskim w Chorzowie, podczas której nastąpiło uroczyste wręczenie promesy zawarcia umowy o dofinansowanie projektu, który wygrał konkurs. Gratulujemy wszystkim osobom, które pracowały przy przygotowaniu wniosku o dofinansowanie – dzięki Wam możemy mówić o dużym sukcesie 

2024-07-16

Czy IT lubi się ze sportem?

Przez lata utarło się przekonanie, że specjalista IT swój wolny czas najchętniej spędza, grając w szachy albo e-sporty, czyli np. gry sportowe czy zręcznościowe strzelanki na konsoli. Ten stereotyp jest bardzo odległy od współczesnych realiów, w jakich żyją przedstawiciele branży IT. Świadomi negatywnego wpływu pracy przed komputerem dbają o zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia. Potwierdzają to badania, a także nasze obserwacje osób z zespołu Uniteam.
2024-06-12

Optymalizacja onboardingu i offboardingu pracownika: najlepsze praktyki zarządzania dostępami w firmie

W każdej firmie funkcjonuje tzw. cykl życia pracownika. Składa się on z kilku kluczowych etapów, ale w kontekście zwinności działania firmy oraz bezpieczeństwa danych szczególnie istotne są dwa: onboarding, czyli rozpoczęcie pracy w organizacji, oraz offboarding, związany z zakończeniem współpracy.
2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac.