Uniteam na Financial Forum 2016 w Rydze!

Uniteam na Financial Forum 2016 w Rydze!

[…]

Grudniowy chłód łotewskiej stolicy doskonale kontrastował z gorącą atmosferą Financial Forum 2016 – eventu, na który zostaliśmy zaproszeni przez IBM Polska jako eksperci w dziedzinie wdrażania rozwiązań DevOps w polskim sektorze finansowym. Uczestnikami konferencji, która odbyła się w Rydze byli przede wszystkim przedstawiciele największych banków działających na Łotwie oraz reprezentanci opiniotwórczych agencji consultingowych i firm dostarczających usługi IT w regionie.

Event otworzył Minister Finansów Łotwy, który w zwięzłych i konkretnych słowach przedstawił aktualną sytuację na łotewskim rynku finansowym. Wystąpienia prelegentów dotyczyły zarówno wizji, prognoz i dobrych praktyk polecanych dla sektora finansowego, jak i konkretnych rozwiązań oraz technologii, które sprawdziły się w przedsiębiorstwach reprezentujących tę branżę.

Prelekcję Sebastiana Myszaka, który na pokładzie Uniteam pełni rolę Client Relations Managera, z pewnością można zaliczyć do tych drugich. Jako, że nie wszyscy uczestnicy konferencji mieli do czynienia z procesami zachodzącymi w IT, Sebastian w przystępny sposób przedstawił korzyści płynące z automatyzacji procesów w obszarze produkcji i dostarczania oprogramowania. Opowiedział również, co można zyskać wdrażając w swojej organizacji rozwiązania DevOps.

Przerwy między wystąpieniami wypełniał gwar rozmów uczestników konferencji – atmosfera sprzyjała networkingowi, który w niedalekiej przyszłości może zaowocować nowymi możliwościami współpracy dla Uniteam. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i świetną organizację.

 

 

2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac. 
2024-05-10

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – Wdrożenie usprawnień w zarządzaniu projektami i inicjatywami 

Głównym wyzwaniem dla TUW „TUW” była konieczność zbudowania wsparcia narzędziowego, które zapewniłoby pełną audytowalność działań w procesie wyboru tematów do realizacji i zarządzania nimi.  
2024-05-10

Wdrożenie systemu IdM PASK w PayPo  

Systemowe zarządzanie dostępem (z ang. access management) to kluczowy obszar, na który muszą zwrócić uwagę organizacje z branży technologii finansowych, takie jak PayPo. Firmy przetwarzające dane osobowe pracowników, kontrahentów i klientów muszą zagwarantować, że ich technologie zarządzania tożsamością i dostępem zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Takie zadanie jest niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe do realizacji bez odpowiednich narzędzi IdM/IAM. 
Uniteam na Financial Forum 2016 w Rydze!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej