IT@Bank i DevOpsDays – jak było?

IT@Bank i DevOpsDays – jak było?

[…]

Doskonałe warunki do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz poszerzania sieci kontaktów. Inspirujące prelekcje, ciekawe spotkania i wspaniała atmosfera. Tak w skrócie można podsumować nasze wrażenia z dwóch wydarzeń branżowych, w których udział zapowiadaliśmy niedawno w Aktualnościach – IT@Bank i DevOpsDays Warsaw.

 

IT@Bank

 

Jak co roku, podczas konferencji IT@Bank, reprezentanci świata finansów, dostawcy najnowocześniejszych technologii IT, a także niezależni eksperci mieli okazję zgłębić temat najnowocześniejszych rozwiązań teleinformatycznych dla rynku finansowego. Rokrocznie wydarzenie to cieszy się dużą popularnością – tym razem liczba zarejestrowanych uczestników przekroczyła 600 osób. Była to już ósma odsłona tej konferencji, która w całości była poświęcona zagadnieniom związanym z informatyką bankową.

Konferencję otworzył prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz, podkreślając osiągnięcia sektora bankowego na przestrzeni minionych dziesięcioleci we wdrażaniu nowych technologii. Podczas pierwszego wystąpienia w tematykę konferencji uczestników wprowadził Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego S.A.

 

„Banki są dziś firmami software’owymi” – Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego S.A.

 

Podczas konferencji mieliśmy przyjemność poprowadzić debatę ekspercką, podczas której dyskutowaliśmy na temat rozwiązań z obszaru DevOps i możliwościach ich zastosowania w instytucjach finansowych. W debacie udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej czołowych polskich banków i reprezentanci mediów, a dyskusję moderował redaktor Miesięcznika BANK.

 

DevOpsDays Warsaw

 

Szerokie grono najlepszych specjalistów, openspace’y, najbardziej aktualne i techniczne tematy w agendzie, networking oraz wspaniała zabawa – to esencja tegorocznej, trzeciej już edycji konferencji DevOpsDays Warsaw. W dniach 22-23 listopada w hotelu Gromada Airport DevOpsową sceną zatrzęśli międzynarodowi eksperci, a sala konferencyjna pękała w szwach. Entuzjaści podejścia DevOps otrzymali solidną porcję wiedzy i case’ów, opracowanych przez doświadczonych praktyków tej dziedziny.

Zgłębianie tajników podejścia DevOps ułatwiła nie tylko ciekawa ścieżka tematyczna prelekcji, ale również tzw. Ignite Talks – tradycyjna już dla DevOpsDays w całej Europie forma wymiany wiedzy. Pozwala ona na szybkie przekazanie jak najbardziej skondensowanych informacji przy użyciu slajdów, które zmieniają się co 15 sekund. Maksymalny czas trwania takiej prezentacji to 5 minut. Do przygotowania takiej prezentacji może zgłosić każdy uczestnik konferencji.

 

Dziękujemy organizatorom za świetną współpracę i do zobaczenia za rok!
2024-06-12

Optymalizacja onboardingu i offboardingu pracownika: najlepsze praktyki zarządzania dostępami w firmie

W każdej firmie funkcjonuje tzw. cykl życia pracownika. Składa się on z kilku kluczowych etapów, ale w kontekście zwinności działania firmy oraz bezpieczeństwa danych szczególnie istotne są dwa: onboarding, czyli rozpoczęcie pracy w organizacji, oraz offboarding, związany z zakończeniem współpracy.
2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac. 
2024-05-10

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – Wdrożenie usprawnień w zarządzaniu projektami i inicjatywami 

Głównym wyzwaniem dla TUW „TUW” była konieczność zbudowania wsparcia narzędziowego, które zapewniłoby pełną audytowalność działań w procesie wyboru tematów do realizacji i zarządzania nimi.