Configuration Management Workshop – Linux Polska & PuppetLabs

Configuration Management Workshop – Linux Polska & PuppetLabs

[…]

Jako partner technologiczny Puppet staramy się być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami branżowymi związanymi z produktami Puppet, dlatego nie mogło nas zabraknąć na Configuration Management Workshop, organizowanym przez Linux Polska i Puppet. Wydarzenie miało miejsce 24 lutego 2016 w Kampusie Google’a w Warszawie.

 

 

Pomysł na warsztaty powstał podczas jednego ze spotkań Warsaw Puppet Users Group. Zaproponowano poprowadzenie zupełnie otwartego, interaktywnego warsztatu, na którym uczestnicy na bieżąco mogą wybrać tematy, do których mają ochotę się dołączyć. Entuzjaści DevOps – doświadczeni specjaliści w zakresie zarządzania konfiguracją – zasiadają za kilkoma stołami tematycznymi i prowadzą mikrowarsztaty na wcześniej zaaranżowane zagadnienia. W warsztatach wzięli udział zarówno początkujący i zaawansowani specjaliści. Poza warsztatami uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w prezentacjach.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: https://www.facebook.com/linuxpolskapl/

 

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji!

2024-07-16

Czy IT lubi się ze sportem?

Przez lata utarło się przekonanie, że specjalista IT swój wolny czas najchętniej spędza, grając w szachy albo e-sporty, czyli np. gry sportowe czy zręcznościowe strzelanki na konsoli. Ten stereotyp jest bardzo odległy od współczesnych realiów, w jakich żyją przedstawiciele branży IT. Świadomi negatywnego wpływu pracy przed komputerem dbają o zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia. Potwierdzają to badania, a także nasze obserwacje osób z zespołu Uniteam.
2024-06-12

Optymalizacja onboardingu i offboardingu pracownika: najlepsze praktyki zarządzania dostępami w firmie

W każdej firmie funkcjonuje tzw. cykl życia pracownika. Składa się on z kilku kluczowych etapów, ale w kontekście zwinności działania firmy oraz bezpieczeństwa danych szczególnie istotne są dwa: onboarding, czyli rozpoczęcie pracy w organizacji, oraz offboarding, związany z zakończeniem współpracy.
2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac.