Atmosphere 2017 – relacja

[…]

Kiedy w ubiegłym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w konferencji Atmosphere w Krakowie, już wtedy wiedzieliśmy, że na kolejnej edycji z pewnością nas nie zabraknie. W gronie entuzjastów DevOps czujemy się jak ryba w wodzie! Tym razem wybraliśmy się większą ekipą i zdecydowaliśmy się również na przygotowanie prelekcji, uchylającej rąbka tajemnicy odnośnie naszej pracy przy rozwiązaniach DevOps.

 

 

Podczas eventu odbyło się mnóstwo ciekawych prelekcji w dwóch ścieżkach tematycznych. Wśród zaproszonych gości widniały znane nazwiska nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Nasi specjaliści DevOps, Dawid Szymaniuk-Paryż i Kamil Kuliberda, opracowali prezentację w języku angielskim pt. „DevOps Ready Database Automation”. Prelekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników – na tyle dużym, że w sali szybko zabrakło miejsc.

 

 

 

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, co nie było dla nas zaskoczeniem – byliśmy przygotowani na wiele trudnych pytań. Na szczęście, na posterunku czuwali nasi prelegenci oraz inni członkowie Zespołu DevOps, gotowi na gorącą dyskusję. Atmosferę rozładowała partyjka mini-golfa, który był dostępny dla wszystkich na naszym stoisku.

 

 

W strefie Uniteam uczestnicy mogli nie tylko podebatować o DevOps’ie i zagrać w minigolfa, ale również skosztować pysznych Uniteam’owych babeczek, dowiedzieć się szczegółów o stanowiskach, na które aktualnie prowadzimy rekrutację oraz otrzymać ciekawe upominki.

 

 

Niezobowiązująca atmosfera tej konferencji to zasługa samych uczestników, jak i świetnego organizatora – firmy PROIDEA. Atmosphere Conference to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, rozszerzenia sieci kontaktów i miłego spędzenia czasu w doborowym, DevOps’owym towarzystwie.

Dziękujemy za tegoroczną edycję i do zobaczenia w 2018!

 

2024-07-16

Czy IT lubi się ze sportem?

Przez lata utarło się przekonanie, że specjalista IT swój wolny czas najchętniej spędza, grając w szachy albo e-sporty, czyli np. gry sportowe czy zręcznościowe strzelanki na konsoli. Ten stereotyp jest bardzo odległy od współczesnych realiów, w jakich żyją przedstawiciele branży IT. Świadomi negatywnego wpływu pracy przed komputerem dbają o zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia. Potwierdzają to badania, a także nasze obserwacje osób z zespołu Uniteam.
2024-06-12

Optymalizacja onboardingu i offboardingu pracownika: najlepsze praktyki zarządzania dostępami w firmie

W każdej firmie funkcjonuje tzw. cykl życia pracownika. Składa się on z kilku kluczowych etapów, ale w kontekście zwinności działania firmy oraz bezpieczeństwa danych szczególnie istotne są dwa: onboarding, czyli rozpoczęcie pracy w organizacji, oraz offboarding, związany z zakończeniem współpracy.
2024-05-10

Wytworzenie w Jira procesu akceptacji raportów czasu pracy

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby klienta z branży telekomunikacyjnej. Firma T-Mobile posiadała rozbudowaną i zróżnicowaną strukturę IT. Klient korzystał z różnych form zatrudnienia pracowników od umów o pracę, przez umowy B2B, po współpracę z firmami outsourcingowymi. Struktura organizacyjna klienta opierała się na zespołach dziedzinowych, tzw. tribe'ach, takich jak analitycy czy developerzy. Członkowie zespołów dziedzinowych angażowani byli nie tylko w wewnętrzne, ale i w zewnętrzne projekty, często kilka w jednym czasie. W ten sposób tworzono oddzielne zespoły projektowe z dodatkową hierarchią zlecania i odbierania prac.