Uniteam nawiązuje współpracę z One Identity

Uniteam nawiązuje współpracę z One Identity

[…]

 

Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem jest jednym z najważniejszych i najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa organizacji, szczególnie we współczesnych, coraz bardziej złożonych środowiskach IT. Coraz więcej wykrytych incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych w organizacjach jest związanych z wykorzystaniem kont uprzywilejowanych. Dlatego efektywne zarządzanie uprzywilejowanym dostępem nigdy wcześniej nie miało tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa organizacji.

 

W Uniteam stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju w obszarze security. Odkąd w naszej ofercie pojawił się PASK, autorski system do zarządzania tożsamością i dostępami, z uwagą przyglądamy się oferowanym przez innych rynkowych graczy rozwiązaniom. Z tego względu postanowiliśmy nawiązać ścisłą współpracę z One Identity, zawierając umowę partnerską.

 

Co oferuje One Identity?

One Identity w swoim portfolio posiada rozwiązania z zakresu zarządzania tożsamością i dostępem uprzywilejowanym, w tym w formie SaaS. Na całym świecie rozwiązania One Identity są wykorzystywane przez ponad 7500 organizacji, zapewniając efektywne zarządzanie ok. 125 milionami kont użytkowników i bezpieczny dostęp do danych, niezależnie od tego, gdzie są przechowywane. Firma One Identity, należąca do Quest Software, pomaga organizacjom w opracowaniu strategii bezpieczeństwa skoncentrowanej na tożsamości.

 

Firma One Identity dostarcza proste i wydajne rozwiązania, ułatwiające wdrażanie i korzystanie z rozwiązań PAM (Privileged Access Management). Zapewniają one pełną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych i jednocześnie ograniczają ryzyko wystąpienia nadużyć. One Identity posiada dwa flagowe rozwiązania typu PAM:

  • One Identity Safeguard for Privileged Sessions – rozwiązanie do kontrolowania, monitorowania i rejestrowania uprzywilejowanych sesji.
  • One Identity Safeguard for Privileged Analytics – rozwiązanie analizuje szczegółowe dane i tworzy profile zachowań użytkowników, które są stale aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego.

 

Więcej informacji znajdziesz na www.oneidentity.com.

2024-11-14

Rodzaje licencji Jira w Atlassian Cloud 

15 lutego 2024 roku Atlassian, producent rozwiązań wspierających prace zespołów IT, zakończył świadczenie usług dla rozwiązań w wersji Jira Server, co stawia jej użytkowników przed ważną decyzją. Pozostając na serwerze, tracą dostęp do wsparcia ze strony Atlassian, nowych aktualizacji i muszą samodzielnie utrzymywać swoje narzędzia. Alternatywnie, mogą przeprowadzić migrację do wersji Cloud lub Data Center. W tym artykule szczegółowo opisujemy rodzaje i różnice w licencjach Jira Cloud.
2024-10-18

Rodzaje licencji Jira w Atlassian Data Center 

Firma Atlassian, dostarczająca narzędzia wspierające pracę zespołów IT, 15 lutego 2024 roku zakończyła świadczenie usług wsparcia dla Jira Server. Użytkownicy tego hostingu muszą teraz podjąć istotną decyzję. Jeśli pozostaną przy wersji serwerowej, utracą wsparcie techniczne od Atlassian i dostęp do nowych aktualizacji. Będą musieli samodzielnie zarządzać swoimi narzędziami. Alternatywą jest migracja do wersji Data Center lub Cloud. W tym artykule omawiamy rodzaje licencji Jira Data Center.
2024-09-18

W jaki sposób IdM PASK wspiera zgodność z NIS 2?

Dyrektywa NIS 2 to regulacja unijna, której celem jest zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w organizacjach z szerokiego zakresu branż. Została uchwalona w 2022 r, i weszła w życie w styczniu 2023 roku.