Na drodze do szybszego aktualizowania systemów

Na drodze do szybszego aktualizowania systemów

[…]

Wśród kluczowych usprawnień, które realizują założenia podejścia DevOps, na szczególną uwagę zasługuje automatyzacja dostarczania i instalowania najnowszych wersji oprogramowania (ang. deployment). To ważny element złożonego procesu produkcji i utrzymywania systemów w organizacji.

Wdrażanie rozwiązań DevOps jest obecnie wyznacznikiem dojrzałości działów IT w organizacjach na całym świecie – również w Polsce. Zespół Uniteam z powodzeniem zrealizował kilka projektów z obszaru DevOps w działających na polskim rynku bankach, a także firmach z branży mediów, energetyki czy telco.

DEVOPS_IT_UNITEAM

Uniteam wdraża m. in. kompleksowe rozwiązania umożliwiające dostarczanie oraz instalowanie aktualizacji systemów w sposób automatyczny, z dowolną częstotliwością. Zautomatyzowany deployment nie tylko umożliwia szybsze udostępnianie oprogramowania do wykorzystania produkcyjnego, ale również zmniejsza liczbę ludzkich pomyłek na przestrzeni całego procesu produkcji i dostarczania oprogramowania. Pomaga odciążyć specjalistów od częstych i powtarzalnych czynności wykonywanych ręcznie, a także daje większą kontrolę nad stanem środowisk i wprowadzanymi na nich zmianami.

Automatyzacja deploymentu jest również elementem większego procesu, który ma wiele etapów następujących przed deploymentem, jak dostarczenie kodu czy wersji oprogramowania, a także po, jak na przykład testowanie. Wiele elementów z całości tego procesu można usprawnić czy zautomatyzować – tym właśnie zajmuje się Uniteam. W swoich projektach, realizowanych na skalę korporacyjną, pokazują, jak zmiana narzędzi i organizacji pracy może pozytywnie wpłynąć na kondycję całego działu IT.

SKONTAKTUJ SIĘ W SPRAWIE DEMO ROZWIĄZANIA: Piotr Dardziński, Sales Unit Leader

2024-12-10

Jak system IdM PASK pomaga spełnić wymagania Rozporządzenia DORA?  

DORA (Digital Operational Resilience Act), czyli Rozporządzenie o Operacyjnej Odporności Cyfrowej to unijny akt prawny oparty na 5 filarach. Dotyczy on cyberbezpieczeństwa sektora finansowego oraz dostawców ICT (technologii informatycznych) działających na terenie UE. Regulacje te wchodzą w życie z dniem 17 stycznia 2025 r.
2024-11-14

Rodzaje licencji Jira w Atlassian Cloud 

15 lutego 2024 roku Atlassian, producent rozwiązań wspierających prace zespołów IT, zakończył świadczenie usług dla rozwiązań w wersji Jira Server, co stawia jej użytkowników przed ważną decyzją. Pozostając na serwerze, tracą dostęp do wsparcia ze strony Atlassian, nowych aktualizacji i muszą samodzielnie utrzymywać swoje narzędzia. Alternatywnie, mogą przeprowadzić migrację do wersji Cloud lub Data Center. W tym artykule szczegółowo opisujemy rodzaje i różnice w licencjach Jira Cloud.
2024-10-18

Rodzaje licencji Jira w Atlassian Data Center 

Firma Atlassian, dostarczająca narzędzia wspierające pracę zespołów IT, 15 lutego 2024 roku zakończyła świadczenie usług wsparcia dla Jira Server. Użytkownicy tego hostingu muszą teraz podjąć istotną decyzję. Jeśli pozostaną przy wersji serwerowej, utracą wsparcie techniczne od Atlassian i dostęp do nowych aktualizacji. Będą musieli samodzielnie zarządzać swoimi narzędziami. Alternatywą jest migracja do wersji Data Center lub Cloud. W tym artykule omawiamy rodzaje licencji Jira Data Center.