Dodano: 12.02.2016

Komenarze:

Kategoria: Biznes

State of DevOps – raport PuppetLabs

 

W roku 2015 nasz partner technologiczny, PuppetLabs, przeprowadził badanie „State od DevOps”, mające na celu zdiagnozowanie poziomu świadomości praktyk DevOps w światowych organizacjach. DevOps jest innowacyjnym podejściem do prowadzenia projektów IT, które przynosi szereg korzyści, m.in. znaczne oszczędności oraz skrócenie czasu wdrażania zmian w oprogramowaniu i weryfikowania poprawności tych zmian. W rezultacie produkt szybciej trafia na rynek, a firma zyskuje przewagę konkurencyjną.

 

Badanie wykazało, że aż 19% firm na świecie połączyło już działy operacyjny i rozwoju w jeden departament DevOps. Raport wypełniło 4’976 ankietowanych na całym świecie.

 

Raport obala mit konieczności dokonywania wyboru między szybkością i niezawodnością dostarczanych usług. Okazało się, że organizacje stosujące dobre praktyki DevOps wdrażają kod 30 razy częściej i aż 200 razy szybciej. Organizacje te odnotowują również 60 procent mniej awarii w tym obszarze.

 

Jednym z celów raportu było zrozumienie poziomu i rodzaju inwestycji w DevOps wprowadzanych w organizacji oraz które z tych działań były bezpośrednio związane z sukcesem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z raportem!

Możliwość pobrania dostępna tutaj: Raport State of DevOps – PuppetLabs