Dodano: 07.12.2015

Komenarze:

Kategoria: Aktualności

Czego dowiedzieliśmy się podczas konferencji DevOps Days i IT@Bank? 

Wszystkie miejsca zajęte aż do ostatniej chwili – to doskonały wskaźnik jakości konferencji organizowanych przez ProIdea oraz AleBank.

Pisaliśmy niedawno w aktualnościach o zbliżających się konferencjach “DevOpsDays” i “IT@Bank”. Pora podsumować te wydarzenia i podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.

 

DevOpsDays

Konferencja DevOpsDays to dwudniowy event z programem wypełnionym po brzegi świetnymi prezentacjami, warsztatami i dyskusjami. Pierwszego dnia uczestnicy zostali wprowadzeni w ogólną tematykę pojęcia DevOps, następnie z każdym kolejnym wykładem prezentacje stawały się bardziej szczegółowe, opisując konkretne przypadki zastosowania podejścia DevOps w praktyce.

Prezentacje pozwoliły nam na nowo spojrzeć na wyzwania, z którymi mierzymy się na co dzień. Prelekcje były przede wszystkim doskonałym początkiem rozmów, które odbywały się już poza salą konferencyjną. Przerwy wypełniał dźwięk burzliwych dyskusji prawie 350 uczestników konferencji.

Drugiego dnia zaprosiliśmy was na naszą prelekcję. Prezentacja skupiała się na jednej z naszych specjalności – automatyzacji deploymentu. A dokładniej na tym, czego na pierwszy rzut oka w tym obszarze nie widać. Wielu specjalistów obawia się automatyzacji, a nasza prelekcja z pewnością rozwiała wątpliwości wielu z tych obecnych w sali.

Nasi specjaliści mieli świetną okazję, aby wymienić się doświadczeniami w obszarze DevOps, oto opinia jednego z nich:

DevOps Days były moją pierwszą konferencją devopsową. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mimo tego, że networking i wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami zajęły mi tyle czasu, że nie zdążyłem wysłuchać wszystkich prelekcji, to nie żałuję. DevOps powinien łączyć ludzi z różnych dziedzin i aktywizować ich do poprawy swojego otoczenia. Pod tym względem DevOps Days wypadły genialnie!
Mateusz Waś DevOps Engineer

Dla nas również była to pierwsza konferencja DevOps, ale na pewno nie ostatnia!

 

IT@Bank

19 listopada br. w warszawskim hotelu Hilton spotkali się przedstawiciele sektora bankowego, dostawcy najnowocześniejszych technologii IT oraz niezależni eksperci, by dyskutować na temat nowatorskich rozwiązań teleinformatycznych dla rynku finansowego i wyzwań dla cyfrowej gospodarki. Nie mogło nas tam zabraknąć, w szczególności w świetle naszych ostatnich doświadczeń, zdobytych podczas projektów realizowanych w bankach i firmach ubezpieczeniowych.

Konferencję otworzył Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. – Kiedy myślę IT@BANK, przede wszystkim dostrzegam nowe możliwości – tak dla banków, jak i dla ich klientów. Dostrzegam ułatwienia dla osób, które dotychczas miały trudności z korzystaniem z bankowości. – stwierdził.

Konferencja, choć jednodniowa, nie zawiodła nas pod względem bogatego programu. Prelegenci zgrabnie łączyłi obszary biznesu i informatyki, odpowiadając na jedno pytanie: Jak poprawić jakość dostarczanych przez nas usług?

Dziś chcemy mówić o technologii i oddać jej należne jej miejsce – stwierdził Andrzej Wolski, wiceprezes zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Wszystkim zainteresowanym, a należy dodać, że w konferencji brało udział ponad pół tysiąca uczestników, odpowiadaliśmy m. in. na pytanie jak poradzić sobie z wyzwaniami, które przynosi rosnąca liczba wprowadzanych zmian i aktualizacji aplikacji. Podczas krótkiej prezentacji przy stoisku pokazywaliśmy nasze rozwiązania, oparte na produktach IBM.

Po raz pierwszy byliśmy Partnerem tego wydarzenia – jesteśmy pod wrażeniem tak duże zainteresowanie tą konferencją!

Kolejna edycja już w listopadzie 2016r.  – na pewno nas tam nie zabraknie.