Dodano: 28.11.2016

Komenarze:

Kategoria: Aktualności

IT@Bank i DevOpsDays – jak było?

Doskonałe warunki do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz poszerzania sieci kontaktów. Inspirujące prelekcje, ciekawe spotkania i wspaniała atmosfera. Tak w skrócie można podsumować nasze wrażenia z dwóch wydarzeń branżowych, w których udział zapowiadaliśmy niedawno w Aktualnościach – IT@Bank i DevOpsDays Warsaw.
 

IT@Bank

 
Uniteam-3-2
 

Jak co roku, podczas konferencji IT@Bank, reprezentanci świata finansów, dostawcy najnowocześniejszych technologii IT, a także niezależni eksperci mieli okazję zgłębić temat najnowocześniejszych rozwiązań teleinformatycznych dla rynku finansowego. Rokrocznie wydarzenie to cieszy się dużą popularnością – tym razem liczba zarejestrowanych uczestników przekroczyła 600 osób. Była to już ósma odsłona tej konferencji, która w całości była poświęcona zagadnieniom związanym z informatyką bankową.
 
Konferencję otworzył prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz, podkreślając osiągnięcia sektora bankowego na przestrzeni minionych dziesięcioleci we wdrażaniu nowych technologii. Podczas pierwszego wystąpienia w tematykę konferencji uczestników wprowadził Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego S.A.
 
 

„Banki są dziś firmami software’owymi” – Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego S.A.

 
 
Podczas konferencji mieliśmy przyjemność poprowadzić debatę ekspercką, podczas której dyskutowaliśmy na temat rozwiązań z obszaru DevOps i możliwościach ich zastosowania w instytucjach finansowych. W debacie udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej czołowych polskich banków i reprezentanci mediów, a dyskusję moderował redaktor Miesięcznika BANK.
 

DevOpsDays Warsaw

 
Uniteam-7-1
 
Szerokie grono najlepszych specjalistów, openspace’y, najbardziej aktualne i techniczne tematy w agendzie, networking oraz wspaniała zabawa – to esencja tegorocznej, trzeciej już edycji konferencji DevOpsDays Warsaw. W dniach 22-23 listopada w hotelu Gromada Airport DevOpsową sceną zatrzęśli międzynarodowi eksperci, a sala konferencyjna pękała w szwach. Entuzjaści podejścia DevOps otrzymali solidną porcję wiedzy i case’ów, opracowanych przez doświadczonych praktyków tej dziedziny.
 

Zgłębianie tajników podejścia DevOps ułatwiła nie tylko ciekawa ścieżka tematyczna prelekcji, ale również tzw. Ignite Talks – tradycyjna już dla DevOpsDays w całej Europie forma wymiany wiedzy. Pozwala ona na szybkie przekazanie jak najbardziej skondensowanych informacji przy użyciu slajdów, które zmieniają się co 15 sekund. Maksymalny czas trwania takiej prezentacji to 5 minut. Do przygotowania takiej prezentacji może zgłosić każdy uczestnik konferencji.
 

Dziękujemy organizatorom za świetną współpracę i do zobaczenia za rok!