Dodano: 08.02.2017

Komenarze:

Kategoria: Aktualności

Automatyzacja deploymentu – Uniteam realizuje kolejny projekt dla branży finansowej!

Osiąganie przez Uniteam kolejnych poziomów wtajemniczenia w obszarze rozwiązań DevOps przynosi rezultaty – przed nami kolejne wdrożenie z zakresu automatyzacji deploymentu!
 
Uniteam rozpoczyna projekt dotyczący automatyzacji deploymentu, który będzie realizowany dla jednego z liderów bankowości w naszym kraju. Jest to największy tego typu projekt w Polsce, biorąc pod uwagę liczbę zautomatyzowanych systemów oraz zakres automatyzacji, obejmujący hardening systemu operacyjnego, instalację i konfingurację warstwy middleware, w tym serwerów aplikacyjnych, szyny integracyjnej, baz danych oraz deployment aplikacji.
 
Rozpoczynający się projekt dotyczy obszaru rozwiązań DevOps, które stały się bardzo popularne w USA i znajduje coraz szersze grono odbiorców w Europie, w tym w Polsce. Projekt jest dużym wyzwaniem, ponieważ w ciągu jedynie 6 miesięcy ma całkowicie zmienić sposób pracy deweloperów i administratorów większości systemów wykorzystywanych w banku. Ma charakter precedensowy, ponieważ przełamie dotychczas obowiązujące podziały pomiędzy deweloperami i administratorami. Realizacja projektu może posłużyć w przyszłości jako wzór dla innych banków i przedsiębiorstw posiadających duże działy IT, jak należy zorganizować proces developmentu i utrzymania systemów informatycznych.
 
O wadze projektu może świadczyć fakt, że w banku otrzymał on najwyższy priorytet, a decyzja o jego uruchomieniu zapadła na poziomie zarządu. Wdrożenie zaprojektowanego przez Uniteam rozwiązania znacząco wpłynie na zwiększenie konkurencyjności banku, m.in. ze względu na realne skrócenie czasu oczekiwania na uruchomienie nowych usług. W projekcie zostanie wykorzystane oprogramowanie firmy IBM oraz narzędzia OpenSource.
 
Wdrożenia tego typu rozwiązań są aktualnie wyznacznikiem dojrzałości działów IT w organizacjach w USA, a niebawem staną się takim wskaźnikiem również w Polsce.